19 Aralık 2010 Pazar

KARARLIYDIM...........YANLIŞ KARARI ALMIŞIM

Yanlış yoldaymışım yanlış yöntem kullanıyormuşum yanlış yöne gidiyormuşum.
*
Dedim ya kalbimi bacaklarımda hissediyorum diye resmen damarlarım bacağım da halay çekiyorlar. Buna sebebiyet verenle konuşacaktım. Yapacaktım bunu. Kararımı kesin olarak verdikten sonra giydim üstümü başımı düştüm yola, tam çıkacağım karşısına önümü bir adam kesti. Elime bir kağıt tutuşturdu ve kayboldu.
*
Bir kız tanıyorum, duyguyla mantık arasına sıkışıp kalmış. Ellerini iki yanağına yapıştırmış kendi yüzünü sıkan biri gibi buruş buruş yüreği. Mantığıyla aşkı kurgulamak duygusuyla da bağlanmak istiyor. Bilmiyor ki ''aşkla-mantık hiçbir zaman yan yana gelemez''. Mantık çıkarcıdır, bencilleştirir seni yanlışmış dediklerin o yüzden hata gibi görünür ve bu yüzden pişmanlık duyarsın. Aşk ise tam tersidir vericidir, sencilleştirir ve o anlamlı sözü yaşatır sana ''Aşk, asla pişmanlık duymamaktır.'' Yaptıklarının mantıklı olmadığını düşünüp mantıklı olmaya çalışırken aslında mantıklı olduğu için (ama bunun farkında olmayan) pişman olan biri gibi.
Ağlayamadığını düşünüyor ama aslında ağlıyor sanki bilmiyor bazıları içine ağlar, hissediyor çünkü bazıları belli edemez, yazıyor çünkü başka türlü yapamaz. Yalnızım sanıyor ama yanılıyor, sadece kendi istediklerini dünyasına kabul ettiği için uzanan diğer elleri görmüyor ya da görmek istemeyen biri gibi. Sevmeyi sevilmeyi öyle bir yere koymuş ki ne kendi uzanabiliyor ne de başkası.
Bir yerlerde bizi çok seven birileri ya da en az biri mutlaka vardır.Burada önemli olan onu sevip sevemeyeceğimizi isteyip istememizdir.
Unutmamalı ki yalnızlık ancak birileriyle yaşanırsa güzel olabilir.
Bir kız tanıyorum ve ben o kızı çok seviyorum...
                                                                         M.İ
*Ayaklarım ve ellerimin üşüdüğünü, burnumun aktığını hissediyorum, eve doğru yürüyorum sıradan bir akşam sıradan bir kurs çıkışı gibi . Sanki hiçbir şey olmamış gibi.
                                
Benim bir tarafım hep susardı diğer tarafı susturamazken,
                                           Bayan Luke...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder